W przemyśle istnieje wiele metod suszenia detali, jednak te z wykorzystaniem sprężonego powietrza są najskuteczniejsze. Dzieje się tak, dlatego że sprężone powietrze pod ciśnieniem ma o wiele większą siłę odmuchu niż np. powietrze z dmuchawy niskociśnieniowej. W połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami od EXAIR jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne efekty suszenia z wykorzystaniem sprężonego powietrza. W naszej ofercie znajduje się wiele cichych, energooszczędnych produktów, które świetnie spisują się w przypadku suszenia sprężonym powietrzem. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka przykładów:
Automatyczne suszenie butelek: butelki po procesie pasteryzacji były pokryte parą wodną. Przed naklejeniem etykiety należało osuszyć powierzchnię, aby klej do etykiet zadziałał w oczekiwany sposób. Umieściliśmy nad taśmą dwa noże powietrzne „Super”, w efekcie redukując poziom hałasu do 69 dBA i zużycie powietrza o ponad 50%.
Suszenie przed malowaniem wytłaczanych części: wytłaczane części po wyjęciu z form były pokryte smarem. Formy często są pokrywane w wewnętrznej części smarem w celu ułatwienia wyjmowania wytłaczanego detalu. Resztki smaru zgromadzone na wyrobach wpływały negatywnie na jakość nakładanej na nie farby. Po procesie malowania powstawało dużo wybrakowanych detali. Nad taśmą produkcyjną umieszczono kilka dysz powietrznych EXAIR, które stanowią idealną metodę usuwania smaru z detali przed malowaniem.
Suszenie tulei z resztek oleju: po procesie produkcji tulei do tłoków dużych silników zostawały one poddawane procesowi mycia w celu usunięcia oleju z powierzchni tulei. Niestety, nawet kilkukrotne mycie nie przynosiło satysfakcjonujących efektów. Zamontowanie trzech noży powietrznych „Super” zagwarantowało powstanie kurtyny powietrznej, która doskonale sprawdziła się do usuwania resztek oleju z detali.
Jeśli w Twoim zakładzie produkcyjnym potrzebne jest usprawnienie w zakresie suszenia sprężonym powietrzem, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością dobierzemy rozwiązanie odpowiednie do Twoich potrzeb.