Dejonizacja etykiet za pomocą listew antystatycznych Gen4

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Pewna firma aplikowała etykiety samoprzylepne na plastikowe pojemniki. Etykiety miały 10 cm szerokości i 23 cm długości. Przed nałożeniem etykiety na pojemnik o wysokości 23 cm należało usunąć materiał podkładowy. Dzięki aplikatorowi etykieta była owijana wokół pojemnika. Problem stanowiły zagięcia i bąble na etykietach po ich naklejeniu. W takim przypadku pracownicy musieli usunąć etykietę i wyczyścić powierzchnię, aby ponownie nakleić kolejną etykietę. Było to czasochłonne i co za tym idzie kosztowne. Podczas zimy suche powietrze sprawia, że zjawisko ?? elektryzowania zachodzi bardzo łatwo i powoduje problemy. Klient skontaktował się z nami, aby zapytać o dejonizatory ładunków elektrostatycznych Gen4.

 

W przypadku materiałów nieprzewodzących, takich jak plastik i papier, ładunki elektrostatyczne są łatwo generowane; zwłaszcza w chłodniejsze dni. Ładunek elektrostatyczny może być w stanie ujemnym lub dodatnim, w zależności od rodzaju materiału. Przy przeciwnych ładunkach materiały przyciągają się do siebie i ?sklejają? – jak magnesy. W przypadku tych samych ładunków będą się wzajemnie odpychać. Im wyższy ładunek elektrostatyczny, tym większa siła. Ładunki elektrostatyczne powstają w wyniku tarcia, przesuwania, uderzania i łuszczenia, co może powodować odrywanie elektronów z powierzchni. Dla klienta powyżej oderwanie się warstwy nośnej od etykiety spowodowało, że ujemne elektrony nagromadziły się na jednej powierzchni. Wraz z przesuwaniem się po przenośniku generowały się nowe ładunki statyczne. Ponieważ takie same ładunki odpychają się, etykiety nie mogły pozostać idealnie zaaplikowane i tworzyły się bąbelki i nierówności na powierzchni.

                                                                                                             Dejonizacja etykiet

 

Jeśli chodzi o dejonizację marka EXAIR jest liderem na rynku. W ofercie posiadamy szeroką gamę produktów różnych typów eliminatorów ładunków elektrostatycznych. Nasze produkty generują zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, aby zniwelować wszystkie ładunki elektrostatyczne z odległości do 6 m. W tej aplikacji chcieliśmy skupić się na dwóch obszarach, w których występują ładunki; etykiety i pojemniki. Ponieważ dejonizator mógł zostać zainstalowany w pobliżu etykiety i pojemników, poleciliśmy zastosowanie listw antystatycznych / jonizujących Gen4. Dzięki szybkiemu procesowi dejonizacji możemy usunąć ładunki elektrostatyczne tuż przed naklejeniem etykiety. W tym przypadku zainstalowano listwy antystatyczne: model 8006 6 ” (1szt.) oraz 8009 9″ Gen4 (2 szt.).


Zasilacze generują energię do tworzenia jonów. EXAIR oferuje dwa modele zasilaczy Gen4; model 7960, który może zasilać maksymalnie dwa dejonizatory oraz model 7961, który może zasilać maksymalnie cztery produkty. Ponieważ listwy antystatyczne Gen4 zostały zamontowane w tym samym miejscu, zasilacz model 7961 został użyty do zasilenia trzech produktów jednocześnie. Stanowi to oszczędność, ponieważ klient nie musiał kupować wielu zasilaczy.


Model 8006 został zamontowany zaraz po zdjęciu etykiety z podkładu. Jedna listwa jonizująca model 8009 została umieszczona z przodu przenośnika, a druga została umieszczona z tyłu. Teraz było możliwe usunięcie wszystkich ładunków elektrostatycznych, zanim etykieta została umieszczona na pojemniku.


Posiadamy w ofercie długości od 76 mm do 2743 mm. Jeśli tracisz czas i godziny pracy z powodu nagromadzenia ładunków elektrostatycznych, jak w powyższym przykładzie, eliminatory ładunków elektrostatycznych Gen4 szybko rozwiążą ten problem.


Jeśli w Twoim zakładzie występują problemy z wyładowaniami elektrostatycznymi, zakleszczaniem, zanieczyszczeniem lub sklejaniem produktów skontaktuj się z nami. Chętnie dobierzemy odpowiednie produkty do Twojej aplikacji.

Scroll to Top