Wykonywanie nadruków na plastiku jest trudne – większość tworzyw sztucznych jest chemicznie obojętna i nieporowata. Oznacza to, że niezależnie od nałożonej ilości atramentu nie będzie się on trzymać. W latach pięćdziesiątych duński inżynier Verner Eisby eksperymentował z różnymi technikami, aby sprostać tym wyzwaniom. Odkrył, że wystawienie powierzchni do zadrukowania na płomień gazowy lub iskry modyfikuje powierzchnię, aby poprawić przyczepność tuszu. Ta metoda stanowiła szorstki i nierównomierny sposób, pozostawiając niedoskonałości i niespójności w drukowanym produkcie. Następnie próbował zastosować wyładowanie koronowe o wysokiej częstotliwości w układzie liniowym. Wytworzona plazma (gaz w stanie zjonizowanym) pozostawiła jednorodnie obrobioną powierzchnię, na której można było drukować gładko i równomiernie. Stało się to ?standardem branżowym? dla wielu etykiet, które widzimy na produktach komercyjnych, od butelek szamponu i wina na półkach w sklepie spożywczym po proporczyki i banery na imprezach publicznych. Taki sposób również pozostawia powierzchnię jeszcze bardziej podatną na gromadzenie się ładunków statycznych podczas toczenia, rozwijania, układania w stosy lub przesuwania produktów.
Wielu naszych Klientów, którzy wykonują zróżnicowane etykiety do wszystkich rodzajów produktów komercyjnych, stosują listwy jonizujące EXAIR Gen4 bezpośrednio przed operacją drukowania:
Zastosowanie listwy jonizującej eliminuje ładunki statyczne z powierzchni przeznaczonej do zadrukowania. Dzięki temu jakość druku na plastiku jest bardzo wysoka.
Oferujemy różnorodne produkty do eliminacji ładunków statycznych marki EXAIR, które sprawdzają się większości zastosowań przemysłowych.
Na poniższym filmie zaprezentowano większość z nich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.